Výměny blokové

Výměny blokové2019-04-01T13:40:19+00:00

Tramvajové výměny blokové

Tramvajové výměny blokové se vyrábějí pro pravé i levé odbočení a lze je použít jako sjezdové i rozjezdové. Jsou konstruovány pro použití i v nejnáročnějších podmínkách tramvajových tratí. Zaručují vysokou míru bezpečnosti průjezdu, nehlučnou funkci, ekologickou nezávadnost a dlouhodobou životnost při minimálních nárocích na údržbu. Výměna je vyráběna ze žlábkových kolejnic profilu požadovaného odběratelem (NT1, NT3, 60R2, 60R1, 73C1, Ph37, NP4, RT62 apod.). Každá výměna se skládá ze dvou půlvýměn ustavených do rozchodu pomocí rozpor. Půlvýměna je svařenec z bloku oceli kolejnicové jakosti s konci výměny z náběžných kolejnic požadovaného profilu a jakosti. Ve svařenci je vyfrézováno na obráběcích CNC centrech vybrání pro výměnný jazyk a odpovídající průběhy žlábků. Výměnný jazyk je zhotoven z kolejnicového materiálu nebo z otěruvzdorného materiálu V blokové výměně je uchycen upevňovacím samosvorným klínem a pojištěn spojem pero-drážka. Upevňovací samosvorný klín je po upevnění jazyka pojištěn proti náhodnému povolení šroubovým spojem. Výměna je buď přivařena na podkladový plech tloušťky 16mm, pomocí kterého je pak výměna upevněna k pražcům, nebo je její zástavbová výška je shodná s výškou kolejnice. Obě půlvýměny jsou vytápěny topnicemi, které jsou přišroubovány z boku k blokové výměně nebo jsou umístěné do dutiny pod kluznou plochou. Topnice jsou výměnné a jsou uloženy v nerezové chráničce. Obě půlvýměny jsou v zadní části vybaveny krycími klíny tak, aby byla usnadněna montáž výměny v zádlažbě a jiných povrchových úpravách.

Tramvajové výměny blokové zajišťují:

  • Ve spolupráci s rozjezdovým nebo sjezdovým výhybkovým systémem automatizované nebo ruční přestavení jazyků výměny do žádaného směru a tím bezpečný průjezd tramvajové soupravy v přímém směru nebo ve směru do odbočky.
  • Konstrukce výměny umožňuje použití moderních unifikovaných výhybkových systémů se stavěcím a kontrolním táhlem.

Zobrazit katalogový list Výměny blokové:

Stáhnout

Zobrazit 3D model ve formátu 3D-pdf:

Stáhnout
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím