Dvoucestné brusné vozidlo bylo představeno veřejnosti na Dni otevřených dveří DPP

//Dvoucestné brusné vozidlo bylo představeno veřejnosti na Dni otevřených dveří DPP

Dvoucestné brusné vozidlo bylo představeno veřejnosti na Dni otevřených dveří DPP

V sobotu  21.9.2019 na Dni otevřených dveří DPP naše společnost vystavovala Brusné vozidlo AT 2200-12E. O stroj byl mezi veřejností veliký zájem.

V roce 2017 společnost dokončila transakci nákupu dvoucestného brusného vozidla. V prosinci téhož roku si pracovníci Servisního útvaru nové dvoucestné brusné vozidlo převzali. Koncepce brusného vozidla spolu s aplikovanými technologiemi zkvalitní nabízené služby a zvýší efektivitu práce v dané oblasti, která byla doposud odkázána pouze na menší stroje typu BS2.

Úkonem vozidla je odstraňování povrchových vad kolejnic jako je např. podélná nerovnost kolejnice (vlnkovitost) nebo drobné praskliny ve vodící hraně hlavy kolejnice. Tyto a jiné závady jsou způsobeny běžným provozem vlakových souprav a jejich neodstranění by mělo za následek zvýšení intenzity vibrací a hluku včetně dalšího poškození kolejového svršku.

Základní části drážního vozidla:

Nosnou část brusného vozidla je konstrukce nákladového automobilu Mercedes – BENZ ANTOS 1843L, která je upravena pro účely průjezdného profilu metra a tramvajové trati. Vozidlo je uzpůsobeno k obousměrné přepravě. Přední a zadní kabina strojvedoucího, slouží jako řídící stanoviště určené k jízdě po kolejích. Kromě ovládacích prvků pro strojvedoucí se zde nachází elektrorozvodné skříně, komunikační systémy a řídící jednotky. V technologické části nástavby jsou základní hydraulické rozvody, kardanová hřídel s čerpadlem, chladič, filtry, nádrže na hydraulický olej a nádrže na vodu. Po šasi vozidla jsou zavěšeny kolejové podvozky a brusná jednotka.

Brusná jednotka AT2200-12E je výkonnou částí drážního vozidla. základním segmentem je 12 nastavitelných rotačních hřídelí, na které se připevňují brusné kotouče. Hybným mediem je hydraulická kapalina, jejíž průtok ovlivňuje správné nastavení úhlu náklonu brusných hlav, rotaci a pohyb celého brusného vozidla.

2019-09-26T15:13:15+00:00
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím