TZ: Pražská strojírna ušetří přes 150 tisíc měsíčně díky novému LED osvětlení

//TZ: Pražská strojírna ušetří přes 150 tisíc měsíčně díky novému LED osvětlení

Praha, 6. ledna 2020 – Pražská strojírna, a. s. si nadělila vánoční dárek – nové LED osvětlení do všech výrobních hal. Moderní zdroje s delší životností zlepší pracovní podmínky pro zaměstnance, a především výrazně sníží provozní náklady. Celkem 380 kusů nových světel ušetří strojírně na energiích přes 155 000 Kč měsíčně.

Investice do nového LED osvětlení se vyšplhala až k necelým 4 milionům korun. Osvětlení má pětiletou záruku a návratnost celé investice se očekává už za dva roky. Svítidla s výkonem 240 W barvy „denní bílá“ byla instalována do všech výrobních hal, které sídlí ve Vinoři.

„Osvětlení značně ovlivňuje pozornost, což jsme si potvrdili i u nás ve strojírně. Můžeme říci, že ničím jiným jsme zaměstnancům už dlouho větší radost neudělali,“ usmívá se Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s. Právě druh svítidel na pracovišti je důležitým faktorem efektivity při manuální práci. V nevhodně osvětleném interiéru zaměstnance dříve přepadá ospalost a pozornost celkově klesá.

Značná je úspora energií, což je jednou z hlavních výhod. Vzhledem k obrovskému záběru strojírny je úbytek spotřeby energie žádoucí nejen z pohledu ekonomického, ale také z pohledu životního prostředí. Další výhodou je například extrémně rychlé rozsvícení na plný výkon. Světla mají také vyšší světelnou účinnost. Jejich životnost neovlivňuje ani časté zapínání a vypínání.

 

Kontakty pro více informací:

E-mail: media@pstroj.cz  

2020-07-07T13:36:35+00:00
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím