TZ: Pražská strojírna podporuje místní komunitu, věnovala finanční dary na sociální služby a kulturu ve Vinoři

//TZ: Pražská strojírna podporuje místní komunitu, věnovala finanční dary na sociální služby a kulturu ve Vinoři

Praha, 2. května 2023 – Pražská strojírna, přední český výrobce kolejových konstrukcí a výhybkových systémů pro tramvajovou dopravu, přispěla v roce 2022 obnosem celkem 200 000,- Kč na zajištění sociálních služeb a podporu kultury ve Vinoři. Finanční dary byly věnovány přímo městské části Praha-Vinoř a spolku KULTURA VINOŘ.

Společnost věnovala Městské části Praha-Vinoř finanční dar ve výši 100 000,- Kč. Peníze byly určeny pro sociálně zranitelné obyvatele, kteří se octli v nesnázích kvůli zdražování energií, potravin a dalších služeb. “Fabrika je součástí místí komunity už od roku 2007. Chceme naši komunitu podpořit a pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují,“ komentuje Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

Pražská strojírna také přispěla finančním darem ve výši 50 000,- Kč na podporu činnosti spolku KULTURA VINOŘ a dalších 50 000,- Kč na propagaci pořádaných akcí. Spolek se zaměřuje na podporu kulturních akcí a projektů ve městské části Vinoř. Jeho hlavní činností je organizování soukromých i veřejných kulturních, vzdělávacích, sociálních, sportovních a jiných volnočasových aktivit.

Spolu se spolkem uspořádala Pražská strojírna ve Vinoři v roce 2022 Dětský den, na který dorazilo přes 300 dětí se svými rodiči. V rámci akce přenechala Pražská strojírna svůj skoro 80metrový zděný plot jako takzvanou „legal wall“, tedy legální zeď. Dětem a návštěvníkům pak tato zeď posloužila jako malířské plátno pro výtvarná díla, a to nejenom s tramvajovou a dopravní tématikou. Vznikla tak pouliční galerie, která přispěla ke zlepšení veřejného prostoru ve Vinoři.

Tento krok je součástí širšího závazku Pražské strojírny k sociální odpovědnosti a podpoře místní komunity. Společnost se snaží být aktivním členem svého okolí a přispět k vytváření lepšího prostředí pro jeho obyvatele.

“Legal wall”, výtvarné dílo na zděném plotě kolem Pražské strojírny.

Kontakty pro více informací:

E-mail: media@pstroj.cz

2023-05-02T13:24:07+00:00